Obiektyw Panasonic Lumix 15mm f/1,7
  • Obiektyw Panasonic Lumix 15mm f/1,7
  • Obiektyw Panasonic Lumix 15mm f/1,7
  Obiektyw Panasonic Lumix 15mm f/1,7
  • Obiektyw Panasonic Lumix 15mm f/1,7
  • Obiektyw Panasonic Lumix 15mm f/1,7

  Obiektyw Panasonic Lumix 15mm f/1,7

  2 299,00 zł
  Brutto
  Kompatybilność: Inspire 1 PRO i RAW oraz Osmo PRO i RAW
  Ilość
  TOWAR NA ZAMÓWIENIE

  Panasonic Lumix 15mm f/1,7

  Obiektyw LEICA DG SUMMILUX 15 mm / F1,7 ASPH umożliwia rejestrowanie zdjęć najwyższej jakości z efektami rozmycia dzięki dużej jasności F1,7. Renomowana marka LEICA jest gwarancją doskonałej jakości zdjęć. Nowy obiektyw składa się z 9 elementów w 7 grupach i używa 3 soczewek asferycznych. Soczewki asferyczne skutecznie eliminują aberrację sferyczną i zniekształcenia, a przy tym pozwalają zmniejszyć rozmiary obiektywu.

  Nowy silnik krokowy pozwala płynnie i cicho ustawiać ostrość zarówno podczas wykonywania zdjęć, jak i w trakcie nagrywania filmów. Szczególnie działanie autofokusu jest znacznie lepsze niż w przypadku automatycznego ustawiania ostrości z przesunięciem fazowym w szybkim obiektywie z mniejszą wartością przysłony. Po zamontowaniu w aparacie LUMIX F można w pełni wykorzystać szybki, precyzyjny system autofokusu z detekcją kontrastu.

  Obiektyw LEICA DG SUMMILUX 15 mm / F1,7 ASPH jest wyposażony w pierścień przysłony i przełącznik AF/MF, co ułatwia bezpośrednią, intuicyjną obsługę. Nowoczesne, metaliczne wykończenie (także osłony) obiektywu LEICA DG SUMMILUX 15mm / F.1.7 ASPH doskonale pasuje do prestiżowej marki LEICA. Niezawodne metalowe mocowanie odznacza się trwałością niezbędną w przypadku regularnej wymiany obiektywów.

  Technologia powłoki nanokrystalicznej, opracowana przez firmę Panasonic, pozwala znacznie zminimalizować odbicia światła w całym zakresie pasma widzialnego (380–780 nm) dzięki pokryciu powierzchni obiektywu powłoką o strukturze nanokrystalicznej, charakteryzującą się bardzo niskim współczynnikiem załamania światła. Dzięki temu zdjęcia są bardzo wyraźne, a efekty ducha i flary ulegają znacznemu zmniejszeniu.

  Małych rozmiarów obiektyw z powłokami nanokrystalicznymi Nano Surface Coating
  Mocowanie - 
  micro 4/3
  Ogniskowa: 15 mm (odpowiednik ogniskowej 30 mm w aparacie formatu 35 mm)
  Konstrukcja optyczna: 9 elementów w 7 grupach (w tym 3 soczewki asferyczne)
  Jasność: f/1,7
  Min. otwór przysłony: f/16
  Liczba listków przysłony: 7
  Min. odległość ostrzenia: 0,2 m
  Obudowa metalowa
  Maks. powiększenie: ok. 0,1x (0,2 35 mm)
  Stabilizacja obrazu - brak
  Kąt widzenia: 72°
  Średnica filtra: 46 mm
  Wymiary: 57,5x 36 mm
  Masa: 115 g