Phantom 4 Advanced - NOWOŚĆ!
  • Phantom 4 Advanced - NOWOŚĆ!
  • Phantom 4 Advanced - NOWOŚĆ!
  • Phantom 4 Advanced - NOWOŚĆ!
  • Phantom 4 Advanced - NOWOŚĆ!
  • Phantom 4 Advanced - NOWOŚĆ!
  • Phantom 4 Advanced - NOWOŚĆ!
  • Phantom 4 Advanced - NOWOŚĆ!

Phantom 4 Advanced

4 999,00 zł
Brutto

EOL

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Phantom 4 Advanced

Phantom 4 Advanced

Wizjonerska inteligencja. Wysublimowana wyobraźnia.

Ulepszona kamera wyposażona w 1- calowy sensor 20 MPIX zdolny do nagrywania video w rozdzielczości 4K przy 60fps i w trybie Burst w 14fps. Zaawansowany system FlightAutonomy, z 5 czujnikami wizyjnymi do 2- kierunkowego wykrywania przeszkód i przednim czujnikiem do omijania przeszkód. Zastosowanie konstrukcji stopu tytanu i magnezu zwiększa wytrzymałość ramy Phantoma 4 Advanced jednocześnie obniżając wagę.


Kamera z jednocalowym sensorem 20 MPix

Kamera pokładowa została przeprojektowana i użyto w niej 1 calowy sensor 20 MPIX wykonany w technologii CMOS. Niestandardowo zaprojektowany obiektyw składa się z 8 elementów zaaranżowanych w 7 grup. Mechaniczna migawka służy do eliminowania tzw. efektu rolling shutter, który może się pojawić podczas kręcenia ujęć szybko poruszających się obiektów lub podczas lotu o dużej prędkości. W efekcie jest ona tak samo mocna jak tradycyjne ręczne kamery. Potężniejsze algorytmy wideo wspierają standard H.264 4K przy 60fps lub H.265 4K przy 30 fps, oba z bitrate 100 Mbps. Zaawansowane czujniki i procesory gwarantują uchwycenie obrazu z najdrobniejszymi detalami oraz zapewniają dane konieczne do efektywnej post produkcji.


Pięć czujników wizyjnych

Wyposażony w system FlightAutonomy składający się z 5 czujników wizyjnych, dwuzakresowego pozycjonowania satelitarnego ( GPS i GLONASS ), ultradźwiękowego dalmierza oraz czujników redundantnych. Phantom 4 Advanced jest zdolny do unoszenia się w miejscach bez dostępu GPS oraz do latania w bardzo wymagających terenach. Podwójny przedni czujnik jest w stanie zauważyć przeszkodę 30m do przodu i tym samym umożliwić dronowi automatyczne zahamowanie, zawiśnięcie lub ominięcie przeszkody w zakresie do 15m. 

 


Inteligentny tryb lotu

[accordion][atab title="DRAW"]

p4adv_draw.jpg Draw: jest zupełnie nową technologią służącą do kontroli punktu orientacyjnego. Wystarczy wyrysować trasę na ekranie a twój Phantom 4 Advanced poleci w danym kierunku utrzymując stałą wysokość. Pozwala to operatorowi na skupienie się na kamerze i uchwycenie bardziej skomplikowanych ujęć.

Forward: Dron podąża za wyznaczoną trasą ze stałą prędkością z kamerą skierowaną w kierunku lotu.

Free: Dron podąża w wyznaczonym kierunku tylko po zainstruowaniu go. W tym trybie, podczas lotu, kamera może być skierowana w różnych kierunkach. 

[/atab][atab title="Active Track"]

Podążanie za szybko poruszającymi się obiektami może być bardzo trudne jednak zaawansowane algorytmy rozpoznawania obrazu stosowane przez Phantom 4 Advanced umożliwiają rozpoznanie ich i śledzenie obiektu, gdy znajduje się w kadrze. Nowy algorytm rozpoznaje również więcej obiektów, od ludzi poprzez pojazdy aż po zwierzęta, dostosowując dynamikę lotu tak by zapewnić gładsze ujęcia.
Trace: Podążaj za obiektem lub przed nim, automatycznie unikając przeszkód
Profile: Leć wzdłuż obiektu pod różnymi kątami by uzyskać ujęcia profilowe obiektu.
Spotlight:

Utrzymuj kamerę skierowaną na obiekcie podczas gdy statek lata w przeróżnych kierunkach

[/atab][atab title="TapFLy"]

Lataj w każdym kierunku widocznym na ekranie po jednym kliknięciu. Naciśnij dowolne miejsce na ekranie by dostosować kierunek lotu wykorzystując system automatycznego omijaniem przeszkód*, naciśnij ekran ponownie lub użyj drążków by zmienić kierunek. Nowa funkcja trasy AR pokazuje rzeczywisty kierunek lotu jako odniesienie. Jako, że trudnym może się okazać jednoczesne kontrolowanie wysokości, kursu lotu, prędkości oraz położenia kamery za pomocą joysticka, Tap Fly pozwala operatorowi ustawienie wysokości i prędkości, skręcenie dronem bądź przechylenie gimbala bez konieczności zmiany kierunku lotu.


Istnieją 2 tryby TapFly:

TapFly Forward: Naciśnij by polecieć w wybranym kierunku

TapFly Free: blokuje kierunek lotu Phantoma bez blokowania kamery umożliwiając obracanie jej podczas lotu.

*omijanie przeszkód jest niedostępne z funkcją TapFly Free

[/atab][atab title="Return to home"]

Dzięki zaktualizowanemu i ulepszonemu trybowi Return to Home, Phantom 4 Advanced automatycznie wybiera najlepszą trasę powrotu w zależności od warunków atmosferycznych. Podczas lotu nagrywa on swoją trasę, co umożliwia mu powrót wzdłuż tej samej trasy po utracie sygnału omijając przy tym przeszkody.

Bazując na swojej wysokości w momencie utraty sygnału Phantom 4 Advanced będzie w stanie dostosować swoją ścieżkę lotu tak by uniknąć przeszkody widziane podczas lotu. Podczas startu dron nagrywa obszar znajdujący się poniżej i porównuje to co nagrał z tym co widzi podczas powrotu by zapewnić dokładniejsze lądowanie. Co więcej, jest on wstanie wykryć czy podłoże się nadaje do lądowania. W przypadku zauważenia przeszkody bądź wody na powierzchni, alarmuje on operatora i zawisa na odpowiedniej wysokości, co pomaga w bezpiecznym lądowaniu.[/atab][atab title="Tryb gestów"]

Za pomocą tego trybu z łatwością zrobisz sobie ‘selfie’ bez konieczności używania zdalnego kontrolera, wystarczy wykonać kilka znanych Phantomowi ruchów. Zaawansowana technologia wizyjna komputera umożliwia Phantomowi wykorzystanie gestów jako poleceń. Wystarczy, że ‘pomachasz’ do kamery a statek automatycznie rozpozna ten ruch blokując kamerę i umieszczając Cię w centrum kadru. Kiedy będziesz gotowy do zdjęcia podnieś rękę by zasygnalizować twoją gotowość Phantomowi. Rozpocznie się 3 sekundowe odliczanie a po nim zdjęcie zostanie zrobione

[/atab][/accordion]

Wydajny lot

Tryby lotu

Różne produkcje wymagają zróżnicowanych typów lotu, dlatego też Phantom 4 Advanced oferuje 3 tryby lotu: P, A oraz S. W trybie Position dostępne są TapFly, ActiveTrack, wykrywanie przeszkód oraz pozycjonowanie.
Tryb Sport zwiększa zwrotność, oraz zapewnia większą prędkość, nawet 72 km/h. Tryb Atti wyłącza stabilizacje satelity i utrzymuje wysokość drona. Jest to idealne rozwiązanie dla doświadczonych operatorów, oczekujących gładszych ujęć. Tryb Tripod ogranicza prędkość lotu do 7 km/h zapewniając tym samym precyzyjny lot.

 


Redundancja czujników

Phantom 4 Advanced posiada dwa moduły kompasu oraz dwie jednostki IMU, co czyni go bardziej niezawodnym. Obecność kompasu i IMU jest niezwykle ważna by zapewnić stabilny lot a dron jest w stanie porównywać dane, które z nich pochodzą. Dane te przechodzą przez zaawansowane algorytmy sprawdzając ich dokładność i rzetelność. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niedokładnych danych, są one prostu wyrzucane bez oddziaływania na lot, który nadal jest stabilny i niezawodny. 

 


Inteligentne baterie

Profesjonalna fotografia podniebna czerpie korzyści z dłuższego czasu lotu. Phantom 4 Advanced potrafi latać do 30min, gwarantując więcej czasu w powietrzu pozwalając na uchwycenia idealnego ujęcia. Aplikacja DJI Go 4 pokazuje status baterii oraz oszacowuje pozostały czas lotu na podstawie przebytego dystansu i innych zmiennych. Co więcej, informuje ona o minimalnym poziomie baterii koniecznym do bezpiecznego powrotu do punktu startowego. Zaawansowany system zarządzania baterią zapobiega przegrzaniu. W przypadku przechowywania baterii przez dłuższy czas, rozładowują się one by zachować pożądaną jakość.

 


DJI GO 4


Używanie aplikacji DJI GO 4 umożliwia dostęp do szerokiego wachlarza Trybów Inteligentnego Lotu. Co więcej, zapewnia ona pełną kontrolę trybu manualnego kamery w tym ISO, przysłony, szybkość migawki, formatu zdjęć i wiele więcej. Jakiekolwiek zmiany w aplikacji natychmiastowo pojawiają się na ekranie. Dzięki aplikacji niezbędne parametry lotu i status transmisji wideo są łatwe do sprawdzenia, zapewniając wygodę i większą wydajność użytkowania.