Kamera termowizyjna WIRIS
Kamera termowizyjna WIRIS
Najedź na zdjęcie, lub kliknij
Kamera termowizyjna WIRIS Kamera termowizyjna WIRIS Kamera termowizyjna WIRIS Kamera termowizyjna WIRIS Kamera termowizyjna WIRIS Kamera termowizyjna WIRIS Kamera termowizyjna WIRIS Kamera termowizyjna WIRIS

WIRIS V2 640 - profesjonalna kamera termowizyjna

Obiektywy: 18°

TOWAR NA ZAMÓWIENIE

57 999,00 zł

Kamera termowizyjna WIRIS 2 generacja 640

Workswell WIRIS to unikalne rozwiązanie w dziedzinie termowizji na dronie. System składa się z kamery termowizyjnej, kamery cyfrowej oraz jednostki sterującej. Całość została zintegrowana w niewielkiej obudowie.

WIRIS to kompletny system rewolucjonizujący termografię „powietrzną”. Kontrola systemu, możliwości pomiarowe oraz prostota obsługi dorównały systemom naziemnym obsługiwanym z ręki. Jedyna różnica, a zarazem zaleta, to możliwość pomiaru miejsc odległych o setki metrów, nieraz niemożliwych do sprawdzenia metodami tradycyjnymi.


Zaawansowane ustawienia pozwalają na konfigurację całego systemu według potrzeb użytkownika

System oferuje mnogość narzędzi pomiarowych, takich jak m.in. detekcja obszarów ciepłych i zimnych oraz punktu centralnego

Niesamowity zoom kamery termowizyjnej, aż do 14x

Pozwól systemowi powiadomić cię kiedy wcześniej ustawiony limit temperatury zostanie wykryty

Użytkownik ma możliwość wybrania jednej z 14 palet kolorów dla jak najlepszego zobrazowania badanego obszaru

Ustaw automatyczny zakres temperatury dla optymalnego kontrastu lub ręczny w celu zbadania detali


Tym co wyróżnia Workswell WIRIS jako pierwszy system termowizyjny na dronie jest możliwość pełnej kontroli pracy systemu z poziomu kontrolera znajdującego się w rękach operatora, w czasie rzeczywistym, podczas lotu. WIRIS daje możliwość bezprzewodowego poglądu oraz zapisu danych radiometrycznych, zarówno zdjęć jak i video, które w późniejszym czasie mogą być analizowane stacjonarnie przy użyciu odpowiedniego oprogramowania. 


Niespotykana w innych systemach opcja ręcznego dopasowania zakresu temperatur gwarantuje stały schemat kolorów niezależnie od warunków środowiskowych. Ponadto, użytkownik może sprawnie ustawiać progi alarmów, wybrać jedną z 14 dostępnych palet kolorów, ustawić wartość emisyjności, odczytanej temperatury i innych parametrów, szukać oraz mierzyć maksymalną oraz minimalną temperaturę w danym obszarze bądź w centrum kadrowanego obrazu. System zapamiętuje także ustawienia przed wyłączeniem dzięki czemu nie jest konieczne każdorazowe dopasowywanie parametrów. 


Kamera termowizyjna wbudowana w system WIRIS posiada rozdzielczość aż do 640x512 px oraz zakres pomiaru temperatur od -40° C do +550° C. Wysokiej jakości sensor z czułością rzędu 50mK (30mK na specjalne zamówienie) zapewnia niemal idealnie czysty obraz. Kamera jest w stanie „widzieć” w nocy, w warunkach mgły czy zadymienia. Równoległy obraz z kamery cyfrowej pozwala na lepszą orientację w przestrzeni dając użytkownikowi swobodą ruchów wokół badanego obiektu. System posiada również możliwość zoomowania obrazu dzięki czemu monitorowanie danego obszaru jest możliwe z dużych odległości. Kamera termowizyjna może się pochwalić 14x powiększeniem, zaś cyfrowa nawet 16x.

Cały system jest niezwykle lekki, waży zaledwie 400g przy wymiarach 139x84x69 mm. Futurystyczna bryła WIRIS posiada również swoje praktyczne uzasadnienie w spełnieniu potrzeb odpowiedniego montażu systemu na gimbalu. 


Zalety systemu WIRIS:

- pracuje w dzień oraz w nocy, niezależnie od oświetlenia, nawet w kompletnej ciemności

- potrafi wykrywać temperaturę obiektów we mgle, gęstym dymie a nawet częściowo poprzez roślinność

- może być kontrolowany z tej samej aparatury sterującej, którą użytkownik steruje dronem

- oferuje zapis danych radiometrycznych (wideo oraz foto),  w tym także wartości temperatury dla późniejszej analizy oraz edycji danych.

- zapis obrazu we wszystkich trzech trybach (termogram, obraz cyfrowy, tryb alarmowy) przy użyciu tylko jednego przycisku

- możliwość wyszukiwania maksymalnej i minimalnej temperatury jak i korekcji ustawień (emisyjności, wypromieniowanej temperatury, wilgotności itd.)

- możliwość ręcznego dopasowanie skali temperatury

- niesamowity zoom kamery termowizyjnej, aż do 14x

- możliwość powiązania wartości temperatury danego obrazu z odczytami współrzędnych z zewnętrznego odbiornika GPS

- 14 palet kolorów, 2 tryby obrazu (termogram, obraz cyfrowy), 4 tryby alarmów (powyżej, poniżej, pomiędzy, powyżej i poniżej)

- Kompatybilność z oprogramowaniem do analizy, edycji, eksportu, pozycjonowania GPS

- możliwość zapisu do 80 000 obrazów radiometrycznych bądź 2 godzin wideo radiometrycznego


Tryby i alarmy systemu Workswell WIRIS

Celem systemu jest łatwość przesyłu, zapisu oraz analizy danych radiometrycznych uzyskanych przy pomocy drona. WIRIS oferuje 3 tryby wyświetlania obrazu ustawiane w terenie przed rozpoczęciem lotu jednakże podczas lotu operator nadal ma możliwość przełączania się między trybami przy pomocy aparatury sterującej także drona. 

Standardowy obraz w podczerwieni

Tryb standardowy pozwala na ustawienie różnych palet kolorów, analizę maksymalnej oraz minimalnej temperatury jak i ustawienie automatycznego bądź ręcznego zakresu temperatur.


Tryb alarmowy

Użytkownik w tym trybie ma możliwość ustawienia danej temperatury dla wyszukiwania obiektów/miejsc z wyższą bądź niższą temperaturą lub pomiędzy dwiema ustawionymi temperaturami. Jest to kluczowa funkcjonalność wykorzystywana przez zespoły poszukiwawcze, a także w zastosowaniach przemysłowych. Analiza maksymalnej oraz minimalnej temperatury również w tym trybie jest możliwa.


Tryb kamery cyfrowej

Ten tryb pozwala na wyświetlenie obrazu z kamery cyfrowej w widzialnym spektrum. Funkcja obrazu w obrazie pozwala na równoległy podgląd obrazu radiometrycznego oraz standardowego.


ZASTOSOWANIA SYSTEMU WIRIS:

ZASTOSOWANIA SYSTEMU WIRIS:

- inspekcja termiczna elektrowni fotowoltaicznych
- inspekcja termiczna budynków
- inspekcja termiczna rur sieci ciepłowniczych
- poszukiania zaginionych ludzi lub zwierząt
- lokalizacja źródeł pożaru nawet w gęstym dymie lub mgle
- patrolowanie obiektów nawet w nocy
- archeologia, rolnictwo
- zastosowania naukowe np. obserwacja zwierząt


OPROGRAMOWANIE

Nawet jeśli wiele godzin spędzasz latając z systemem Workswell WIRIS,to I tak znaczna część twojej pracy polega na analizowaniu danych przed komputerem. Zarówno Twoi klienci jak i współpracownicy będą oczekiwać twojej samodzielności w zakresie interpretowania tychże danych. Często, same zdjęcia mogą okazać się niewystarczające i konieczny może okazać się ich dodatkowy opis i szczegółowa analiza. Opis ten wraz ze zdjęciem tworzy dokument zawierający wnioski płynące z twojej analizy.

Oczywiście w Workswell jest to znany temat dlatego też zapewniamy oprogramowanie Workswell CorePlayer umożliwiające tworzenie profesjonalnych analiz, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów . To oprogramowanie dostarcza wszystkie potrzebne funkcje wymagane do analizy termografu.

WORKSWELL COREPLAYER

Workswell CorePlayer jest głównym oprogramowaniem dla Workswell WIRIS służącym do analizy obrazów termicznych wykonanych przez termograf Workswell WIRIS. Zapewnia on wszelkie niezbędne dla analizy funkcje, pozwala na tworzenie raportów oraz współpracuję z innymi aplikacjami do analizy termogramów

Cechy CorePlayer’a:

- dostosowanie parametrów takich jak: zdolność emisyjna, zakres temperatury odbicia i wiele innych 
- edytowanie radiometrycznych zdjęć (termogramów) poprzez zmianę zakresu rozpiętości temperaturowej oraz jej poziomowanie, zmianę palety kolorów, zoom i wiele innych 
- dodawanie narzędzi pomiarowych - kropka, linia, łamana, prostokąty oraz funkcja zapisywania i edycji profili 
- wyświetlanie i przechowywanie informacji i nanoszenie na mape. 
- tworzenie raportu w formie PDF z twojego pomiaru 
- eksport zdjęć z aparatu cyfrowego (JPG, PNG)
- eksport danych do Microsoft Excel (plik CSV )lub proste zdjęcia PNG
- eksport video AVI z video radiometrycznego ( sekwencja )


WORKSWELL THERMOFORMAT

Jest on użyteczny do masowych obróbek termogramów (obrazów termalnych). Jeżeli chcesz zmienić paletę kolorów, poziom zdolność emisyjnej lub zakres temperatur na dużej liczbie termogramów wystarczy użyć Workswell ThermoFormat. Jest on używany również do eksportowania zdjęć z informacjami GPS na format EXIF w celu utworzenia modelu 3D z pliku danych. 

Nie zapomnij…

Jeżeli rozważasz konkurencyjny system, upewnij się, że znasz oprogramowanie. Możesz zostać niemile zaskoczony, że system nie zapewnia oprogramowania do analizy danych pomiarowych lub jest zbyt prosty by spełnić wymagania wszystkich klientów.


Parametry techniczne
Workswell WIRIS 640
Rozdzielczość640 x 512 pikseli
Zakres temperatur-25°C do +150°C, -40°C do +550°C
Czułość temperatury50mK (0.05°C)
30mk (0.03°C) dostępne na zamówienie
Precyzja pomiaru±2% lub ±2°C
Zakres pola widzenia7.5 – 13.5 μm
KalibracjaTak, zestaw zawiera certyfikat kalibracji
Typ sensoraNiechłodzony mikrobolometr VOx
ObiektywyWymienne ze zmienną ostrością, różne kąty widzenia
Kompatybilne obiektywy69°, 45°, 32°
OstrośćRęczna (koncentruje się na nieskończoność, Minimalna odległość ustawiania ostrości zależy od obiektywu)
Zoom cyfrowy1 – 14x ciągły
Kamera cyfrowa
Rozdzielczość1600 x 1200 pkseli
OstrośćStała
Zoom cyfrowy1 – 16x ciągły
Tryby wyświetlania 
TrybyPodczerwień, kamera cyfrowa
Podgląd wieloekranowy (PiP)Tak, oba tryby na podglądzie podczas pracy
Palety kolorów podczerwieni14 zmiennych w czasie rzeczywistym
Zakres temperaturAutomatyczna lub ręczna regulowany za pomocą sterownika UAV podczas lotu
Funkcje pomiarowe
Analiza strefyTak
Funkcje pomiaroweCentralny, punktowy Ciepło/Zimno, szczytowy Maks/Min punkty temp.
Punktowa detekcja Ciepła/ZimnaTak, automatyczna detekcja punktów Ciepła/Zimna z podaną temp.
Wykrywanie szczytowych punktówTak, interwały pomiaru od 1 do 100
Jednostki temperaturyCelsjusz, Fahrenheit, Kelwin
Tryb powiadamiania (isotermiczny)Powyżej zakresu, Poniżej zakresu,Zakres pomiędzy,Zakres powyżej i poniżej
Korekcja emisyjnościTak, regulowana
Inne możliwości korekcjiTemperatura odbicia podczerwonego otoczenia, temperatura atmosferyczna
Nagrywanie obrazu i wideo
PamiećWbudowana, 32 GB (do 80 000 zdjęć lub 200 minut materiału wideo)
Zapis zdjęćJPEG radiometryczny/JPEG cyfrowy (zapisane razem przy jednym wyzwoleniu)
Zapis wideoVideo radiometryczne (zapisane przy wyzwoleniu)
Zapis zdjęć seryjnychTak, zmienne interwały od 1 do 60s (zdjęcie IR i cyfrowe zapisane przy wyzwoleniu)
Zapis koordynatów GPSDane o lokalizacji dodawane automatycznie po podłączeniu zewnętrznego  GPS
Zdalne SterowanieTak, dane są zapisywane za pomocą standardowego kontrolera UAV
Zarządzanie plikamiObraz i video z każdego lotu zapisywane są w osobnych folderach
Przesyłanie plikówWyznaczone foldery kopiowane są na flash USB
Zdalne sterowanie
Wejścia cyfrowedo 8 cyfrowych wejść do kompletnego sterowania kamerą podczas lotu
Sterowanie PWM lub TTLPrzez złącza serwo (PWM) za pośrednictwem kontrolera UAV lub przez wyzwalacz TTL (trigger)
– obraz z wyzwalacza TTL można zapisać co 500ms
Nawigacja menuPrzez 2 pierwsze wejścia cyfrowe (góra / dół – OK / Cancel poprzez kontroler UAV)
Zapis zdjęćTak, radiometryczne JPEG i cyfrowe JPEG zapisane podczas lotu po wyzwoleniu migawki
Zapis wideoTak, wyzwalane poprzez kontroler UAV podczas lotu
Zmiana trybu podgląduTak, wyzwalane poprzez kontroler UAV podczas lotu
Wybór palety kolorów IRTak, wszystkie 14 palety można ustawić za pomocą regulatora UAV podczas lotu
Inne funkcje sterowalneZakres ustawień temperatury, tryb alarmowy (izotermy), Max / Min / analiza punktu środkowego,
Powiększenie, przechwytywanie obrazu, przechwytywanie wideo, tryby itd
Wyjście wideo
Wyjscie sygnału wideoStandardowe HDMI (cyfrowe)
Rozdzielczość1024 x 600 pixels
Format obrazu16:9
Proporcje obrazu+0,672916666667
Inna łączność 
USB 2.0Tak, zgrywanie danych i aktualizacja systemu
GPSTak, protokół NMEA , TTL 5V logic
MavlinkTak
Napięcie wejścioweod 7 do 28 V DC
Rozpraszanie mocy< 4 W (maks. 5 W podczas kalibracji przez dokładnie 0.5 s)
Złącze zasilająceKoncentryczne 2,1 x 5,5 mm, zewnętrzna powłoka – GND
Wymiary
Wymiary139 x 84 x 69 mm
Masa<400 g
Montaż1/4-20 UNC (na spodzie i od góry)
Temperatury pracy 
Temperatura przechowywania-15°C do +50°C
Dopuszczalna wilgotność-30°C do +60°C
Wilgotność5% do 95% bez kondensacji

 

Zawartość opakowania:

  • Kamera WIRIS z wybranym obiektywem,
  • Certyfikat kalibracji,
  • USB Flashdrive 32Gb,
  • kabel HDMI,
  • konektory Servo (PWM),
  • Kabel zasilający ,
  • Licencja na oprogramowanie CorePlayer,
  • Twarda walizka transportowa

PowiązaneProdukty