Phantom 4 Pro Obsidian - NOWOŚĆ!!!
Phantom 4 Pro Obsidian - NOWOŚĆ!!!
Najedź na zdjęcie, lub kliknij
Phantom 4 Pro Obsidian - NOWOŚĆ!!! Phantom 4 Pro Obsidian - NOWOŚĆ!!! Phantom 4 Pro Obsidian - NOWOŚĆ!!! Phantom 4 Pro Obsidian - NOWOŚĆ!!! Phantom 4 Pro Obsidian - NOWOŚĆ!!! Phantom 4 Pro Obsidian - NOWOŚĆ!!! Phantom 4 Pro Obsidian - NOWOŚĆ!!! Phantom 4 Pro Obsidian - NOWOŚĆ!!! Phantom 4 Pro Obsidian - NOWOŚĆ!!! Phantom 4 Pro Obsidian - NOWOŚĆ!!!

Phantom 4 Pro Plus Obsidian

7 999,00 zł

Phantom 4 Pro Plus Obsidian


Wizjonerska inteligencja. Wysublimowana wyobraźnia

Ulepszona kamera wyposażona w 1- calowy sensor 20 MP zdolnym do nagrywania video w rozdzielczości 4K przy 60fps i w trybie Burst w 14fps. Zastosowanie w konstrukcji stopu tytanu i magnezu zwiększa wytrzymałość ramy jednocześnie obniżając wagę. System FlightAutonomy został rozbudowany o podwójne czujniki tylnego widzenia i system podczerwony dla całkowitego 5 kierunkowego wykrywania przeszkód oraz 4 kierunkowego unikania przeszkód.


Kamera z 1 calowym sensorem 20MP

Kamera pokładowa została przeprojektowana i użyto w niej 1 calowy sensor 20 Megapikselowy wykonany w technologii CMOS. Niestandardowo zaprojektowany obiektyw składa się z 8 elementów zaaranżowanych w 7 grup oraz jest to pierwsza kamera od DJI używająca mechanicznych migawek eliminujących tzw. efekt rolling shutter, który może się pojawić podczas kręcenia ujęć szybko poruszających się obiektów lub podczas lotu o dużej prędkości. W efekcie, jest ona tak samo mocna jak tradycyjne ręczne kamery. Potężniejsze algorytmy wideo wspierają standard H.264 4K przy 60fps lub H.265 4K przy 30 fps, oba z bitrate 100 Mbps. Zaawansowane czujniki i procesory gwarantują uchwycenie obrazu z najdrobniejszymi detalami oraz zapewniają dane konieczne do efektywnej post produkcji.
5- kierunkowe wykrywanie przeszkód

Flight Autonomy oprócz pary czujników na przodzie drona oraz systemu podczerwonego po prawej i lewej stronie został poszerzony o dodatkowy zestaw czujników wizyjnych stereo o dużej rozdzielczości, znajdującego się na tyle bezzałogowca. Takie połączenie tworzy 5 kierunkowe wykrywanie przeszkód oraz system z 4- kierunkowym omijaniem przeszkód, chroniąc Phantoma 4 Pro przed ewentualnymi uszkodzeniami i umożliwiając filmowcom uchwycenie niesamowitych i złożonych ujęć.


Zdalny nadajnik z wbudowanym wyświetlaczem (Phantom Pro+)

5.5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080p zintegrowany w Phantomie 4 Pro+ oferuje jasność 1000cd/m2, dwa razy większą niż w standardowych urządzeniach. Zapewnia to jasne, wyraźne kolory oraz doskonałą widoczność w świetle słonecznym. Dzięki temu wyświetlaczowi, nie potrzebne są urządzenia mobilne, co znacznie ułatwia przygotowania do lotu. Jako, że aplikacja DJI GO jest wbudowana w wyświetlacz, oprogramowanie jak i sprzęt mogą być w pełni zoptymalizowane by redukować efekt zacinania się transmisji wideo. Wyposażenie urządzenia w port HDMI, wejścia na karty Micro SD, mikrofonu, głośnika oraz moduł  Wi- Fi umożliwia edytowanie obrazów w aplikacji DJI GO oraz natychmiastowe dzielenie się nimi. Wreszcie, 5-godzinna praca baterii zamienia Phantoma 4 Pro w kompletne rozwiązanie do fotografii powietrznej. Zintegrowany system transmisji danych Lightbridge obsługuje dwie częstotliwości dla zwiększenia bezpieczeństwa na zakłócenia. Maksymalny zasięg transmisji do 3,5 km (na otwartej przestrzeni wolnej od zakłóceń).

Nowy system transmisji wideo Lighbridge

Nadajnik Phantom 4 Pro integruje w sobie system przesyłania wideo Lightbridge HD, który zapewnia wsparcie transmisji 5.8 GHz. Możliwość wybrania pomiędzy 2.4 GHz a 5.8 GHz pozwala operatorowi uniknąć nadmiernych zakłócenia lub wyeliminować opóźnienia spowodowane lotem na obszarze z silnie okupowaną częstotliwością 2,4 GHz. W normalnych warunkach, system transmisji wideo poprzez Wi-Fi używa  częstotliwości 2.4 GHz by współpracować z nadajnikiem używającym do sterowania 5.8 GHz co pozwala wyeliminować ewentualne zakłócenia występujące  podczas stosowania tej samej częstotliwości. Gdy obydwa procesy odbywają się na tej samej częstotliwości system transmisji wideo i nadajnik będą nawzajem zakłócały swoje prace, powodując opóźnienia sterowania oraz cięcia obrazu. Jednakże stosowanie dwóch różnych częstotliwości  może negatywnie wpływać na osiągi lotu. Osiągi lotu mogą być ograniczone kiedy na jednej z nich wystąpią zakłócenia.

Dlatego też, system transmisji wideo Lightbridge HD zastosowany w Phantom’ie 4 Pro do przesyłania sygnału korzysta z TDM( Time Division Multiplexing ) umożliwiając przesyłanie sygnału z kontrolera oraz odbieranie sygnału wideo na tej samej częstotliwości. Na Pasmo częstotliwości 2.4 GHz bardzo często oddziałuje Wi-Fi, przekaźniki 4G oraz innego rodzaju zakłócenia w przestrzeni miejskiej, natomiast pasmo 5.8 GHz zwiększa wiarygodność transmisji. Po włączeniu, Phantom 4 Pro wykorzystuje wskaźnik sygnałów lokalnych do oszacowania siły sygnału i automatycznie wybiera przekaz z najmniejszym poziomem zakłóceń. Gwarantując tym samym optymalny zakres maksymalnej transmisji wideo na odległości 3.5 km.

5.5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080p zintegrowany w Phantomie 4 Pro+ oferuje jasność 1000cd/m2, dwa razy większą niż w standardowych urządzeniach. Zapewnia to jasne, wyraźne kolory oraz doskonałą widoczność w świetle słonecznym. Dzięki temu wyświetlaczowi, nie potrzebne są urządzenia mobilne, co znacznie ułatwia przygotowania do lotu. Jako, że aplikacja DJI GO jest wbudowana w wyświetlacz, oprogramowanie jak i sprzęt mogą być w pełni zoptymalizowane by redukować efekt zacinania się transmisji wideo. Wyposażenie urządzenia w port HDMI, wejścia na karty Micro SD, mikrofonu, głośnika oraz moduł  Wi- Fi umożliwia edytowanie obrazów w aplikacji DJI GO oraz natychmiastowe dzielenie się nimi. Wreszcie, 5-godzinna praca baterii zamienia Phantoma 4 Pro w kompletne rozwiązanie do fotografii powietrznej.


Inteligentne tryby lotu

Draw jest zupełnie nową technologią służącą do kontroli punktu orientacyjnego. Wystarczy wyrysować trasę na ekranie a twój Phantom 4 Pro poleci w danym kierunku utrzymując stałą wysokość. Pozwala to operatorowi skupienie się na kamerze i uchwycenie bardziej złożonych ujęć. Istnieją dwa tryby Draw, które mogą być używane w różnych scenariuszach:Standard
: Statek podąża za wyznaczoną trasą ze stałą prędkością z kamerą skierowaną w kierunku lotu.
Free: Statek podąża w wyznaczonym kierunku tylko po zainstruowaniu go. W tym trybie, podczas lotu, kamera może być skierowana w różnych kierunkach.
Phantom 4 Pro automatycznie rozpoznaje obiekty, podąża za nimi i pozwala na przechwytywanie ujęć obiektów w ruchu, w niezwykle łatwy i intuicyjny sposób.  
Podążanie za szybko poruszającymi się obiektami może być bardzo trudne jednak zaawansowane algorytmy rozpoznawania obrazu stosowane przez Phantom 4 Pro umożliwiają rozpoznanie ich i śledzenie obiektu, gdy znajduje się w kadrze. Nowy algorytm rozpoznaje również więcej obiektów, od ludzi poprzez pojazdy aż po zwierzęta, dostosowując dynamikę lotu tak by zapewnić gładsze ujęcia.

Lataj w każdym kierunku widocznym na ekranie po jednym kliknięciu. Naciśnij dowolne miejsce na ekranie by dostosować kierunek lotu wykorzystując system automatycznego omijaniem przeszkód*, naciśnij ekran ponownie lub użyj drążków by zmienić kierunek. Nowa funkcja trasy AR pokazuje rzeczywisty kierunek lotu jako odniesienie. Jako, że trudnym może się okazać jednoczesne kontrolowanie wysokości, kursu lotu, prędkości oraz położenia kamery za pomocą joysticka, Tap Fly pozwala operatorowi ustawienie wysokości i prędkości, skręcenie dronem bądź przechylenie gimbala bez konieczności zmiany kierunku lotu. Istnieją teraz 3 tryby TapFly:

TapFly Forward: Naciśnij by polecieć w wybranym kierunku
TapFly Bacward: Naciśnij by polecieć w przeciwnym kierunku od wskazanego tj. naciśnij w prawym dolnym rogu ekranu a dron poleci do tyłu w kierunku górnego lewego rogu,  oddalając się od obiektu
TapFly Free: blokuje kierunek lotu Phantoma bez blokowania kamery umożliwiając obracanie jej podczas lotu.
*omijanie przeszkód jest niedostępne z funkcją TapFly Free

Dzięki zaktualizowanemu i ulepszonemu trybowi Return to Home, Phantom 4Pro automatycznie wybiera najlepszą trasę powrotu w zależności od warunków atmosferycznych. Podczas lotu nagrywa on swoją trasę, co umożliwia mu powrót wzdłuż tej samej trasy po utracie sygnału omijając przy tym przeszkody.

Bazując na swojej wysokości w momencie utraty sygnału Phantom 4 Pro będzie w stanie dostosować swoją ścieżkę lotu tak by uniknąć przeszkody widziane podczas lotu. Podczas startu dron nagrywa obszar znajdujący się poniżej i porównuje to co nagrał z tym co widzi podczas powrotu by zapewnić dokładniejsze lądowanie. Co więcej, jest on wstanie wykryć czy podłoże się nadaje do lądowania. W przypadku zauważenia przeszkody bądź wody na powierzchni, alarmuje on operatora i zawisa na odpowiedniej wysokości, co pomaga w bezpiecznym lądowaniu.
Za pomocą tego trybu z łatwością zrobisz sobie ‘selfie’ bez konieczności używania zdalnego kontrolera, wystarczy wykonać kilka znanych Phantomowi ruchów.

Zaawansowana technologia wizyjna komputera umożliwia Phantomowi wykorzystanie gestów jako poleceń. Wystarczy, że ‘pomachasz’ do kamery a dron automatycznie rozpozna ten ruch blokując kamerę i umieszczając Cię w centrum kadru. Kiedy będziesz gotowy do zdjęcia podnieś rękę by zasygnalizować twoją gotowość Phantomowi. Rozpocznie się 3 sekundowe odliczanie a po nim zdjęcie zostanie zrobione!

Redundancja czujników

Phantom 4 Pro posiada dwa moduły kompasu oraz dwie jednostki IMU, co czyni go bardziej niezawodnym w porównaniu z wieloma hexacopterami oraz oktokopterami. Obecność kompasu i IMU jest niezwykle ważna by zapewnić stabilny lot a dron jest w stanie porównywać dane, które z nich pochodzą.

Dane te przechodzą przez zaawansowane algorytmy sprawdzając ich dokładność i rzetelność. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niedokładnych danych, są one prostu wyrzucane bez oddziaływania na lot, który nadal jest stabilny i niezawodny.


Inteligentne baterie

Profesjonalna fotografia podniebna czerpie korzyści z dłuższego czasu lotu. Phantom 4 Pro potrafi latać do 30min, gwarantując więcej czasu w powietrzu pozwalając na uchwycenia idealnego ujęcia. Aplikacja DJI Go pokazuje status baterii oraz oszacowuje pozostały czas lotu na podstawie przebytego dystansu i innych zmiennych. Co więcej, informuje ona o minimalnym poziomie baterii koniecznym do bezpiecznego powrotu do punktu startowego. Zaawansowany system zarządzania baterią zapobiega przegrzaniu. W przypadku przechowywaniu baterii przez dłuższy czas, rozładowują się one by zachować pożądaną jakość.


DJI GO

Używanie aplikacji DJI GO umożliwia dostęp do szerokiego wachlarza Trybów Inteligentnego Lotu. Co więcej, zapewnia ona pełną kontrolę trybu manualnego kamery w tym ISO, przysłony, szybkość migawki, formatu zdjęć i wiele więcej. Jakiekolwiek zmiany w aplikacji natychmiastowo pojawiają się na ekranie. Dzięki aplikacji niezbędne parametry lotu i status transmisji wideo są łatwe do sprawdzenia, zapewniając wygodę i większą wydajność użytkowania.


Specyfikacja:

Dron

Waga ( baterie i śmigła )1388g
Długość przekątnej (bez śmigieł)350mm
Maksymalna prędkość wznoszeniatryb S: 6 m/s, tryb-P: 5 m/s
Maksymalna prędkość opadaniatryb S: 4 m/s, tryb P: 3 m/s
Maksymalna prędkość72km/h (tryb S), 58 km/h (tryb A), 50 kmh (tryb P)
Maksymalny kąt przechylenia42° (tryb S); 35° (tryb A); 25° (tryb P)
Maksymalna prędkość kątowa250°/s (tryb S); 150°/s (tryb A)
Maksymalny pułap n.p.m6000 m
Maksymalny czas lotudo 30 minut
Temperatury działania0° do 40° C
Systemy nawigacji satelitarnejGPS/GLONASS
Dokładność GPS podczas wznoszeniaWertykalnie: ±0.1 m (With Vision Positioning); ±0.5 m (With GPS Positioning)
Horyzontalnie: ±0.3 m (With Vision Positioning); ±1.5 m (With GPS Positioning)

System wizyjny

System wizyjnyPrzedni, tylny i dolny
Max prędkość działania50km/h na wysokości 2m
Max. wysokość0 – 10 m
Zakres działania0 – 10 m
Zasięg czujników rozpoznawania przeszkód0.7 – 30 m
FOVPrzedni: 60°(Horyzont), ±27°(Pion)
Tylny: 60°(Horyzont), ±27°(Pion)
Dolny: 70°(przód i tył), 50°(lewy i prawy)
Częstotliwość wykrywaniaPrzedni: 10 Hz
Tylny: 10 Hz
Dolny: 20 Hz

Kamera

Matryca1’’ CMOS; Efektywnych pikseli: 20M
ObiektywFOV (pole widzenia) 84°, 8.8 mm / 24 mm (odpowiednik 35 mm )
f/2.8 - f/11.
auto focus at 1 m - ∞
Zasięg ISOVideo: 100 - 3200 (Auto); 100 - 6400 (Manual )
Photo: 100 - 3200 (Auto); 100- 12800 (Manual)
Mechaniczna migawka8 - 1/2000 s
Elektroniczna migawka1/2000 - 1/8000 s
Maksymalny rozmiar obrazu3:2 Format rozmiaru: 5472 × 3648
4:3 Format rozmiaru: 4864 × 3648
16:9 Format rozmiaru: 5472 × 3078
Rozmiar obrazu PIV・4096 × 2160 (4096 × 2160 24/25/30/48/50p)
・3840 × 2160 (3840 × 2160 24/25/30/48/50/60p)
・2720 × 1530 (2720 × 1530 24/25/30/48/50/60p)
・1920 × 1080 (1920 × 1080 24/25/30/48/50/60/120p)
・1280 × 720 (1280 × 720 24/25/30/48/50/60/120p)
Tryby fotografii filmowejSingle Shot
Burst Shooting: 3/5/7/10/14 klatek
Auto Exposure Bracketing (AEB)
Intewał: 2/3/5/7/10/15/30/60 s
Tryby nagrywania wideoH.265
・C4K:4096×2160 24/25/30p @100Mbps
・4K:3840×2160 24/25/30p @100Mbps
・2.7K:2720×1530 24/25/30p @65Mbps
2720×1530 48/50/60p @80Mbps
・FHD:1920×1080 24/25/30p @50Mbps
1920×1080 48/50/60p @65Mbps
1920×1080 120p @100Mbps
・HD: 1280×720 24/25/30p @25Mbps
1280×720 48/50/60p @35Mbps
1280×720 120p @60Mbps
H.264
・C4K:4096×2160 24/25/30/48/50/60p @100Mbps
・4K:3840×2160 24/25/30/48/50/60p @100Mbps
・2.7K:2720×1530 24/25/30p @80Mbps
2720×1530 48/50/60p @100Mbps
・FHD:1920×1080 24/25/30p @60Mbps
1920×1080 48/50/60 @80Mbps
1920×1080 120p @100Mbps
・HD: 1280×720 24/25/30p @30Mbps
1280×720 48/50/60p @45Mbps
1280×720 120p @80Mbps
Przepływność przechowywania wideo100 Mbps
Obsługiwane systemy plikówFAT32 (≤ 32 GB); exFAT (> 32 GB)
ZdjęciaJPEG, DNG (RAW), JPEG + DNG
WideoMP4/MOV (AVC/H.264;HEVC/H.265)
Obsługiwane karty SDMicro SD, Maksymalna pojemność: 128GB
Temperatura działania0° do 40° C

Gimbal

Stabilizacja3-osiowa (pitch, roll, yaw )
Zasięg kontroliPitch: -90° to +30°
Max. Prędkość kątowaPitch: 90°/s
Dokładność kontroli±0.01°

System czujników podczerwieni

Zasięg czujników wykrywania przeszkód0.2 – 7 m
FOV70° ( horyzontalnie ),  ±10° (wertykalnie)
Częstotliwość wykrywania10 Hz

Nadajnik radiowy

Częstotliwośc działania2.400 - 2.483 GHz i 5.725 - 5.825 GHz
Maksymalny zasięg transmisji2.400 GHz - 2.483 GHz (wolny od zakłóceń)
FCC: 7km;
CE: 3.5km;
SRRC: 4 km
5.725 GHz - 5.825 GHz (wolny od zakłóceń)
FCC: 7km;
CE: 2 km;
SRRC: 4 km
Temperatura działania0° do 40° C
Bateria6000mAh LiPo 2S
Moc nadajnika (EIRP)2.400 GHz - 2.483 GHz
FCC: 26 dBm; CE: 17 dBm; SRRC: 20 dBm
5.725 GHz - 5.825 GHz
FCC: 28 dBm; CE: 14 dBm; SRRC: 20 dBm
Napięcie1.2 A @7.4 V
Wyjściowy port wideoGL300E: HDMI,USB
GL300F: USB
Mocowanie na urządzenia mobilneGL300E: urządzenie z wbudowanym ekranem (5.5" , 1920×1080,
1000 cd/m2, system Android, 4GB RAM+16GB ROM)
GL300F: tablety i smartfony

Inteligentna bateria (PH4-5870mAh-15.2V)

Pojemność5870 mAh
Napięcie15.2 V
Typ bateriaLiPo 4S
Energia89.2 Wh
Waga468 g
Temperatura ładowania-10° do 40° C
Max moc ładowania160 W

Ładowarka

Mapięcie17.4 V
Moc znamionowa100 W

Aplikacja / podgląd na żywo

Aplikacja mobilnaDJI GO 4
Wymagany system operacyjnyiOS 9.0 lub nowszy
Android 4.4.0 lub nowszy
Rekomendowane urządzeniaiOS:iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPad Air, iPad Air Wi-Fi + Cellular, iPad mini 2, iPad mini 2 Wi-Fi + Cellular, iPad Air 2, iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular, iPad mini 3, iPad mini 3 Wi-Fi + Cellular, iPad mini 4 oraz iPad mini 4 Wi-Fi + Cellular. 
Aplikacja zoptymalizowana dla iPhone 7, iPhone 7 Plus.
Android:Samsung tabs 705c, Samsung S6, Samsung S5, Samsung NOTE4, Samsung NOTE3, Google Nexus 6p, Nexus 9, Google Nexus 7 II, Ascend Mate7, Huawei P8 Max, Huawei Mate 8, LG V20, Nubia Z7 mini, Sony Xperia Z3, MI 3, MI PAD, Smartisan T1.
*wsparcie dla dodatkowych urządzeń wkrótce
Jednostka latająca Phantom 4 PRO
Nadajnik radiowy z wbudowanym wyświetlaczem
Cztery pary śmigieł
Inteligenta bateria
Ładowarka
Kabel zasilający
Mocowania gimbala
Kable USB OTG i Micro USB
Karta Micro SD 16GB
Walizka transportowa
Instrukcja obsługi

Okres gwarancyjny na urządzenia/elementy marki DJI


DJI PHANTOM 4
Gimbal i kamera
moduł pozycjonowania wizyjnego (VPS)
Silniki i ESC (bez śmigieł)
Płyta głowna
Aparatura sterująca z wbudowanym ekranem
Aparatura sterująca (bez wbudowanego ekranu)
Ładowarka
24 miesiące

Akumulatory do 200 cykli ładowania 12 miesięcy

Rama
Śmigła
Brak gwarancji

PowiązaneProdukty