PHANTOM 1
  • PHANTOM 1
  • PHANTOM 1
  • PHANTOM 1
  • PHANTOM 1
  • PHANTOM 1
  • PHANTOM 1
  • PHANTOM 1

Phantom 1 (F300 2.4GHz)

Ilość

PHANTOM 1 - F300

 

phantom f300

Najlepsza platforma do szkolenia nowych pilotów wielowirnikowców.

Łatwy w instalacji, gotowy do lotu.

Wraz z DJI, wiodącym producentem multikopterów i ich sterowania przygotowaliśmy zestaw RC do celów rekreacyjnych z możliwością nagrywania filmów.  Phantom jest całkowicie zmontowany,  zaprogramowany i gotoway do lotu, z inteligentną elektroniką oparty na sprawdzonej centrali Naza-M pozwala na działanie "prosto z pudełka". Do obsługi nie wymaga żadnego doświadczenia z helikopterami lub multikopterami - tylko otwarty umysł i chęć do nauki. A nauka ta będzie łatwa i szybka. Dostępne są dwa tryby lotu z automatyczną stabilizacją lub poprzez przewód "fly-by-wire". Sama elektronika na pokładzie zapewnia stabilny tor lotu. Gotowy do montażu kamery Go Pro w celu nagrywania filmów. Dodatkowo świetny tryb lotu z GPS z automatyczną stabilizacją!

Podstawą modelu jest zwarta powłoka z wytrzymałego tworzywa, do której zamontowano silniki, elektronikę sterującą, zasilacz i wszelki "ładunek". Model zasilany jest czterema bezszczotkowymi silniikami ze śmigłami 2212-0920 8x4, 5 ". Moc dostarczana jest przez akumulator Li-Po 3S 2200mAh, przechowywane w specjalnym mocowaniu w środku modelu. Trójkolorowe diody LED o wysokiej jasności służą jako wskaźniki bieżących funkcji. Podwozie składa się z dwóch profili z tworzyw sztucznych i posiada również antenę odbiornika i czujnika GPS. Możliwość podwieszenia ładunku pod centralną częścią drona. Dostarczany z Phantomem regulowany uchwyt kamery GoPro służy do montażu kamery.


4232.jpgAtrakcyjny i wysoko zintegrowany projekt

Kompaktowa i bardzie zintegrowana konstrukcja oznacza że jest wygodny do transportowania. Z łatwością można zamontować pod niego kamerkę GoPro lub inną sportową kamerkę, uchwytując niesamowite materiały z lotu ptaka.
 

4231.jpgGotowy do lotu

Montaż sprzętu i oprogramowania ą wykonane przez dystrubutora. Platforma jest gotowa do lotu zaraz po rozpakowaniu, wystarczy tylko zamontować śmigła, naładować baterię LiPo i włożyć baterie do Nadajnika Radiowego (4x bateria AA).
Nadajnik%20Radiowy%20PH1.jpg

Pilot zdalnego sterowania

Sterowanie odbywa się przez sześciokanałowy Nadajnik Radiowy 2,4GHz FHSS z dwoma drążkami do sterowania podstawowymi funkcjami (góra/dół, przód/tył, lewo/prawo oraz obrót wokół osi pionowej) i dwoma przełącznikami trójpozycyjnymi, które odpowiadają za schematy lotu i inteligentne kontrolowanie orientacji modelu. Wymaga czterech baterii alkaicznych typu AA lub akumulatorów NiMH.  

 

 

Sercem Phantoma jest inteligentny kontroler oparty na Naza-M 

Platforma posiada zintegrowany system dla wielowirnikowców Naza-M + GPS, który może działać w dwóch trybach automatycznej stabilizacji: W stabilizacji "Tryb Atti" oraz w stabilizacji GPS "Tryb GPS Atti" Pilot może przełączać się między oba trybami wedle życzenia.

Phantom posiada również funkcje IOC - inteligentna orientacja kontroli są to dwa tryby kontroli orientacji plaformy w przestrzeni. Pierwszy to "Home Lock" - sprawia że nasz dron zachowuje się jakby zawsze był tyłem do pozycji startu, niezależnie od orientacji, może być przodem lub bokiem. Drążek pochyłu przód/tył zaciągnięty do siebie, zawsze spowoduje powrót platformy w kierunku pozycji startu. Druga funkcja to "Course Lock" (blokowanie kursu) blokuje kurs maszyny, zapamiętuje ona pozycję przy włączeniu funkcji i niezależnie od obrotu wielowirnikowca zachowuje się on tak jakby jego przód pozostawał zwrócony w tym samym kierunku.

Platforma posiada również funkcję "Fail Safe" - automatyczny powrót do domu, jeśli połączenie między multikopterem a kontrolerem zostanie utracone podczas lotu zostanie uruchomione zabezpieczenie przed awarią, które sprawi, że multikopter powróci do bazy i automatycznie wyląduje jeśli sygnał będzie wystarczająco silny.

Wszystkie te funkcje są już zaprogramowane i skonfigurowane w produkcji, a jedyne co pozostaje to bardzo prosta kalibracja kompasu (link). Doświadczony pilot może korzystać z oprogramowania komputeropwego (wersja 2.0 lub nowsza) na system operacyjny Windows (XP, Win7 lub nowszy). Wystarczy ściągnoć i zainstalować darmowego oprogramowanie ze strony producenta DJI podłączyć platformę do PC za pomocą kabla USB. Umożliwia to dostrojenie ustawień pokładowej elektroniki itp. (Port USB można znaleźć w modelu wewnątrz zasilacza)