Zestaw Inspire 2 X5S (z Licencja CinemaDNG RAW)
  • Zestaw Inspire 2 X5S (z Licencja CinemaDNG RAW)

Zestaw Inspire 2 + X5S

24 999,00 zł
Brutto
Inspire 2 Combo X5S without License

Zalecane urządzenia mobilne:

iOS 9 i nowsze - iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone SE, iPad Pro, iPad, iPad Air 2, iPad mini 4.

Android 5.0 i nowsze - Samsung S9+, Samsung S9, Samsung S8+, Samsung S7, Samsung S7 Edge, Samsung S6, Samsung S6 Edge, Samsung Note 8, Huawei P20 Pro, Huawei P20, Huawei P10 Plus, Huawei P10, Huawei Mate 10 Pro, Huawei Mate 10, Huawei Mate 9 Pro, Huawei Mate 9, Huawei Mate 8, Honor 10, Honor 9, Vivo X20, Vivo X9, OPPO Find X, OPPO R15, OPPO R11, Mi Mix 2S, Mi Mix 2, Mi 8, Mi 6, Redmi Note 5.

Ilość
WYSYŁKA DO 24H

QUadcopter DJI Inspire 2

Inspire 1 okazał się dla firmy DJI jak i całej branży przełomowym urządzeniem. Był to pierwszy na świecie dron zaprojektowany z myślą o tworzeniu profesjonalnych filmów, który łączy w sobie system transmisji wideo HD, 360° gimbal, kamerę 4K jak i również prostotę sterowania przy wykorzystaniu intuicyjnej aplikacji DJI. Premiera kamer Zenmuse X5 i X5R umocniły tylko pozycje Inspire 1 i stworzyły z niego narzędzie przeznaczone dla wymagających filmowców na całym świecie.

Inspire 2 przejął wszystkie zalety swojego poprzednika, dodatkowo ulepszając je. Zupełnie nowy system przetwarzania obrazu nagrywa już w rozdzielczości do 5.2K w formatach CinemaDNG Raw, Apple ProRes i wielu innych. Rozpędza się on od 0 do 80km/ h w 4 sekundy i osiąga maksymalną prędkość lotu do 108 km/h oraz maksymalną prędkość opadania 9m/s. Inspire 2 zapewnia zwrotność i prędkość niedostępną dotychczas dla tak dużych dronów. System podwójnej baterii wydłuża czas lotu do 27 minut ( razem z X4S), podczas gdy technologia samo- ogrzewania umożliwia lot nawet w bardzo niskich temperaturach. Flight Autonomy (Autonomia lotu) została rozwinięta i specjalnie dostosowana do Inspire 2, zapewniając omijanie przeszkód w dwóch kierunkach oraz redundancje czujników. Rozwinięty system sztucznej inteligencji drona pozwala na wybór różnorodnych trybów lotu, w tym Spotlight Pro, który umożliwia jednemu operatorowi stworzenie złożonych oraz spektakularnych ujęć. Uaktualniony system transmisji wideo posiada teraz dwie częstotliwośći sygnału przesyłajac jednocześnie wideo z kamery pokładowej FPV i z głównej kamery, dla lepszej współpracy operatora i pilota.


DRON

Struktura: magnezowo- aluminiowa konstrukcja, ramiona z włókna węglowego
Konfiguracja: Vision Sensing,  2- osiowa kamera FPV, szeroki wachlarz kompatybilnych kamer
Napęd: maksymalna prędkość: 108km/ h, nacisk na śmigło- 2 kg, śmigła- 15cali, maksymalny czas lotu 27 minut (z X4S)
Bateria: dwie baterie, samo ogrzewanie, redundancja baterii, 98Wh


slider2-inspire2A.jpg

PRZETWARZANIE OBRAZU

Przetwarzanie obrazu i przechowywanie: nagrywanie wideo 5.2K@4.2Gbps RAW, CineCore2.0, zintegrowany DJI CINEESD
System plików: FAT32/ exFAT uniwersalny system plików
Format wideo: CinemaDNG i Apple ProRes 5.2 K, wsparcie kodeków wideo H.265 i H.264, video w rozdzielczości 4K w 100 Mbps.
Nagrane wideo może być jednocześnie przechowywane na DJI CINEESD i karcie Micro-SD


slider3-inspire2.jpg

ZDALNY NADAJNIK

Technologia lightbridge: przełączanie częstotliwości sygnału pomiędzy 2.4 GHz i 5.8 GHz.
Zasięg sterowania:  7km
Tryb master- slave: wspiera zróżnicowane kontrolery slave
Porty: rozbudowany port, port HMDI, port USB.


Profesjonalna jakość obrazu:

W Inspire 2 został zaimplementowany całkiem nowy system przetwarzania obrazu CineCore 2.0 zapewniający możliwość nagrywania w niesamowitej jakości 5.2K w formacie CinemaDNG* , Apple ProRes* i wielu innych.

CineCore wbudowany w nos bezzałogowca  współpracuje z wybraną kamerą podłączoną poprzez przeznaczony do tego port gimbala. (Obecnie kompatybilny z X4S i X5S.)


Wydajna produkcja:

Dzięki Inspire 2 i jego perfekcyjnej optymalizacji tworzenia materiału wideo z drona nigdy nie było łatwiejsze. Nagrywanie wideo 5.2K w formacie CinemaDNG i Apple ProRes i w innych znanych formatach dedykowanych do postprodukcji ułatwia późniejszą obróbkę nagranych materiałów. Co więcej, Inspire 2 jest kompatybilny z systemem plików FAT32/exFAT*, pozwalających na szybkie kopiowanie plików bezpośrednio z CINEESD bez potrzeby używania dodatkowego oprogramowania.
*dostępny wkrótce


Wykryj i uniknij

Przednie i dolne systemy wizyjne umożliwiają zauważenie przeszkód do 30 metrów naprzód, zapewniając tym samym bezpieczny lot nawet do 54km/h pod kątem 25°. Skierowane w górę czujniki podczerwone potrafią skanować przeszkody znajdujące się 5m nad dronem, zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo podczas lotu w zamkniętych pomieszczeniach. System wykrywania przeszkód pozostaje aktywny podczas standardowego lotu, RTH oraz we wszystkich inteligentnych trybach lotu. Sensory te są kluczowymi komponentami systemu DJI Flight Autonomy.


Spotlight Pro

Spotlight Pro jest to potężny i niezawodny tryb śledzenia, który umożliwia jednemu operatorowi uchwycenie złożonych oraz spektakularnych ujęć. W tym trybie używany jest zaawansowany algorytm śledzenia wizualnego, blokujący się na obiekcie podczas lotu niezależnie od kierunku w którym Inspire 2 podąża. Tworzone są w ten sposób materiały o których marzy nie jeden operator kamery. Inspire 2 posiada dwa tryby nagrywania, tryb Quick oraz Composition. W trybie Quick wystarczy wybrać obiekt by rozpocząć śledzenie natomiast w trybie Composition należy wybrać obiekt a następnie pozycje śledzenia. Jeżeli obiekt znajdzie się we wcześniej ustalonej pozycji śledzenia, wciśnij skrót by rozpocząć śledzenie. Gimbal może podczas nagrywania poruszać się, aby dostosować kompozycję. Spotlight Pro jest dostępny we wszystkich Inteligentnych trybach lotu, takich jak:  ActiveTrack, TapFly, Waypoint i Point of Interest.


Tryb Inteligentnego Lotu

Oprócz Spotlight Pro, dostępny jest szereg innych inteligentnych trybów lotu i nagrywania. Omijanie przeszkód jest zoptymalizowane podczas używania trybów Point of Interest i Waypoint, powodując, że nawet z pozoru złożone ujęcia, dzięki Inspire 2 stają się proste i powtarzalne. Dostępne są również tryby QuickSpin, TapFly i ActiveTrack  upraszczając uchwycenie wymagających ujęć.

[sds_features_wrap][sds_feature col="6" iconsrc="http://dronavista.pl/img/cms/Grafiki/DJI/Inspire2/tapfly_inspire2.png" title="TapFly"]Dwuosiowa kamera pokładowa FPV pozwala na oddzielenie widoku lotu od głównego widoku kamery, zapewniając w pełni sprawną funkcję TapFly. Wybierz punkt na ekranie w widoku FPV by ustawić trasę lotu i twój Inspire 2 automatycznie poleci w wyznaczone miejsce, pozwalając operatorowi skupić się na ruchach gimbala.[/sds_feature][sds_feature col="6" iconsrc="http://dronavista.pl/img/cms/Grafiki/DJI/Inspire2/active_track_inspire2.png" title="Active Track"]Tryb ActiveTrack umożliwia Inspire 2 rozpoznanie szeregu obiektów począwszy od ludzi, poprzez rowery kończąc na autach czy łódkach. Profil śledzenia może być dostosowywany do konkretnego śledzonego obiektu, zapewniając większą precyzje śledzenia. [/sds_feature][/sds_features_wrap]


Smart Return to home

Przedni i dolny system wizyjny umożliwia Inspire 2 stworzenie rzeczywistej mapy trasy lotu. Jeżeli sygnału systemu transmisji wideo zostanie utracony a funkcja Smart Return Home jest uaktywniana dron będzie w stanie wrócić wzdłuż oryginalnej trasy, a w momencie odzyskania sygnału, najkrótszą i najszybszą trasą po linii prostej. Podczas powrotu używa ona podstawowej kamery do identyfikowania przeszkód do 200m przed sobą, umożliwiając stworzenie planu bezpiecznego powrotu. Co więcej, Inspire 2 uzyskuje ponowne połączenie dużo szybciej niż jego poprzednik.


video_transm_inspire.jpgSystem transmisji wideo

Ostatnia aktualizacja technologii DJI Lightbridge spowodowała zwiększenie dystansu transmisji do 7km oraz zapewniła możliwość przesyłu wideo w rozdzielczości 1080p/ 720p jak i również widok FPV dla operatorów drona i kamery. Użytkownicy mogą również przełączać pomiędzy częstotliwością 2.4 GHz a 5.8 GHz by ‘przebijać się przez szumy i osiągnąć lepszą stabilizację sygnału.

Kontrolery Master- Slave

Nowa bezprzewodowa technologia transmisji HD przesyła informacje wideo z kontrolera Master do Slave. Oba kontrolery mogą być oddalone nawet o 100 metrów od siebie bez utraty jakości obrazu.

Tryb Broadcast

Prezenterzy mogą nadawać bezpośrednio z Inspire 2 używając ich sygnału transmisji w rozdzielczości 1080i przy 50fps oraz 720p przy 60fps. Relacjonowanie wydarzeń na żywo z powietrza  wymaga jedynie podłączenia zdalnego nadajnika Inspire 2 do woza transmisyjnego.


Niezwykłe osiągi w powietrzu

Nowy system napędowy zoptymalizowany pod względem mocy pozwoli osiągnąć najlepsze z możliwych osiągi podczas lotu. Inspire 2 potrafi latać do 108 km/h, opadać 9m/s oraz wznosić 6m/s. Potrafi się on rozpędzić od 0 do 80km/h jedynie w 4 sekundy i latać maksymalnie pod kątem 40°. Dwa drążki kontrolera są dopasowane tak, że każde, zarówno delikatne jak i skomplikowane manewry stały się teraz dziecinie proste.

Większa moc umożliwia również latanie w ekstremalnych warunkach, w tym również powyżej 2500-5000m.n.p.m ( używając dodatkowych śmigieł), oraz w temperaturze -20st C używając samo- ogrzewających się Inteligentnych baterii.


Zwiększona solidność

Solidność Inspire 2 została zwiększona poprzez podwójną redundancję kluczowych modułów takich jak IMU i barometr. System inteligentnej kontroli lotu monitoruje system redundancji, dostarczając rzetelnych danych dotyczących lotu. Dzięki nowemu systemowi omijania przeszkód, ryzyko kolizji Inspire 2 jest minimalne.
Dwie baterie oznaczają, że w przypadku wystąpienia błędu na jednej druga jest wstanie kontynuować lot tak długo, żeby bezpiecznie wylądować. W tym samym czasie, system napędowy Inspire 2 jest napędzany przez sygnał PWM razem z redundancją sygnału portu szeregowego, dlatego też jeżeli sygnały PWM zostaną utracone, transmisja będzie kontynuowana poprzez port szeregowy. System ten był testowany przez wiele tysięcy godzin by zapewnić solidność  w połączeniu z głównymi czujnikami i podwójną baterią. Całościowa solidność lotu została znacząco zwiększona.


Opcjonalne akcesoria zwiększające osiągi:

Seria akcesoriów DJI pomagających zwiększyć wydajność oraz dostarczyć filmowcom odpowiadające ich kreatywności- narzędzia

Stacja DJI CINESSD

Podłączona do komputera zapewnia szybki i wydajny transfer plików.

DJI CINESSD

DJI CINESSD używa interfejsu logicznego NVMe, posiada 4 porty PCI Express* i wspiera formaty plików FAT32/ exFAT. Występuje w dwóch wersjach 120GB oraz 480GB. Podczas używania CINESSD 480 GB Inspire 2 jest w stanie zapisywać strumień wideo w zawrotnej prędkości do 4.2 Gbps, dostarczając wystarczającą ilość danych by sprostać wymaganiom.

Klucz licencyjny DJI

DJI License Key umożliwia CineCore 2.0 nagrywanie w formacie CinemaDNG i Apple ProRes. Licencje dostępne do nabycia osobno i pozwalają kamerze Zenmuse X5S na nagrywanie w formatach plików dopasowanych do indywidualnych postrodukcji.

Crystal Sky**

Wyświetlacz 5.5cala o jasności 1000cd/ m2 oraz modele o wielkości 7.85 cala o jasności odpowiednio: 1000cd/ m2 lub 2000 cd/m2 stworzone przez DJI oferując jasność i przejrzystość konieczną do ujęć na zewnątrz oraz zapewniają pełną kompatybilność z innymi urządzeniami DJI. Zintegrowany w wyświetlaczach dekoder wideo o dużej mocy pozwala osiągnąć wysoką płynność nagrania, a funkcja poprawy obrazu zwiększa osiągi w jasnym otoczeniu. Wszystkie powyższe wyświetlacze są zdolne do działania w temperaturze od -20stC do 40st C i są stworzone by współpracować z wymiennymi bateriami zewnętrznymi.

DJI Focus

DJI Focus dodaje zdalną kontrolę ostrości do kamery Zenmuse X5S

Stacja ładowania baterii

800W stacja ładowania baterii jest w stanie naładować do 8 baterii Inspire 2. Posiada dodatkowe miejsce do przechowywania 4 inteligentnych baterii i standardową ładowarkę. Co więcej, jest ona wyposażona w dwa porty ładowania USB.

Połączenie internetowe 4G- LTE

Inspire 2 wspiera kontrolę poprzez sieć 4G LTE ( Dodatkowy USB dongle i biblioteki SDK są do tego konieczne). Dzięki dużej przepustowości sieci, Inspire 2 może transportować wideo wysokiej jakości do serwa sieciowego lub może być kontrolowany na bardzo dużych dystansach. Ponadto opóźnienie wideo zostało ograniczone do zaledwie 500ms.

Filmowanie z ziemi**

Wszystkie nowe ręczne mocowania kamer są kompatybilne z Zenmuse X4S oraz Zenmuse X5S przenosząc te kamery na ziemię oraz zapewniając bardziej elastyczne filmowanie.

Akcesoria GPS do nadajnika**

Akcesoria GPS poprawiają dokładność pozycjonowany nadajnika. Przy stosowaniu go razem z funkcją Dynamic Home point, która na bieżąco aktualizuje ostatnie położenie nadajnika jako jego punkt Home, dzięki czemu możliwy jest bezbłędny powrót drona do naszej aktualnej pozycji.

** wkrótce dostępne


Gimbal Kamera X5S

x5s.jpgWyposażona w ulepszoną matrycę Micro 4/3, kamera Zenmuse, z wartością rozpiętości tonalnej na poziomie 12,8 EV posiada dodatkowo poprawiony stosunek sygnału do szumu oraz polepszone odwzorowanie koloru w porównaniu do X5R. Jest ona kompatybilna z 8 standardowymi obiektywami M4/3 ( w tym obiektyw zoom ) z ogniskową od 9mm do 45mm ( odpowiednik 18mm- 90mm w kamerze 35 mm) umożliwiając tworzenie bardziej kreatywnych ujęć. Dzięki nowemu systemowi przetwarzania obrazu znajdującego się w Inspire 2, Zenmuse X5S jest wstanie nagrywać w jakości 5.2K 30 fps w formacie CinemaDNG i Apple ProRes jak i również w 4K 60 fps stosując H.264 oraz 4K 30 fps stosując H.265 (obie w 100 Mbps ).


inspire_2_x5s.jpgLatająca kamera

W porównaniu z Inspire 1, Inspire 2 wykorzystuje innowacyjną strukturę, która oddziela system przetwarzania obrazu CineCore 2.0 od kamery i umieszcza go wewnątrz jednostki. Oznacza to, że sensor i system optyczny są zdejmowane i podłączane dzięki przeprojektowanemu złączu. Zaprojektowanie systemu kamery w taki sposób skutecznie chroni sensory przez zakłóceniami magnetycznymi pochodzącymi od procesora. Zenmuse X4S posiada 1- calowy sensor i kompaktowy design. W połączeniu z systemem przetwarzania obrazu CineCore 2.0, Zenmuse wykona wysokiej jakości zdjęcia lub materiał wideo nawet w trudnych warunkach.


Ulepszona matryca Micro 4/3

Matryca typu Micro 4/3 wykorzystana w Zenmuse X5S została udoskonalona, znacząco poprawiając jakość obrazu. Dzięki pikselom o wielkości 3.4μm oraz 20.8 Mpix matrycy sensor jest w stanie uchwycić więcej szczegółów niż jego poprzednik.

x5s_porownanie_b.jpg


Szeroki wybór kompatybilnych obiektywów

Jako, że Zenmuse X5S posiada standardowe mocowanie Micro 4/3, jest ona obecnie kompatybilna z 8 profesjonalnymi obiektywami z ogniskową od 9mm do 45 mm ( odpowiednik 18mm- 90mm w kamerze 35mm ), zapewniając bardziej twórczą kontrolę nad końcowym wyglądem ujęcia.

Olympus M.Zuiko 12mm/2.0 DJI MFT 15mm/1.7 ASPH
Olympus M.Zuiko 17mm/1.8 Panasonic Lumix 15mm/1.7
Olympus M.Zuiko 25mm/1.8 Panasonic Lumix 14-42mm/3.5-5.6 HD
Olympus M.Zuiko 45mm/1.8 Olympus M.Zuiko 9-18mm/4.0-5.6

Najwyższa jakość wideo

Stosując CineCore 2.0 Zenmuse nagrywa wideo w najwyższej rozdzielczości 5.2K/ 30fps w formacie CinemDNG 12 bit, 5.2K 30 fps Apple ProRes 422 HQ i 4K 30fps w formacie Apple ProRes 4444HQ. Dodatkowe opcje pozwalają na nagrywanie wideo w jakości 4K/ 60fps stosując H.264 oraz przesamplowanie wideo w 4K/ 30 fps stosując H.264/ H.265, obie z bitrate 100Mbps. Dodatkowa licencja wymagana.


Szybki i wydajny cykl produkcji

Karta DJI CINESSD ( wsparcie PCIe 3.0 NVMe SSD ) i zoptymalizowany pod kątem wydajności system plików FAT32/exFAT umożliwiają bezpośrednie oraz szybkie przesłanie materiałów filmowych z kamery do komputera poprzez czytnik kart DJI CINESSD STATION, bez konieczności użycia dodatkowych oprogramowań.


Pojedyncze i seryjne zdjęcia podczas kręcenia wideo

Wykorzystując tylko i wyłącznie karty Micro SD, możliwe jest stworzenie zarówno pojedynczych zdjęć w jakości 20.8 MP, jak i zdjęć seryjnych w 14fps w trybie Burst. Zapisane zostaną one w formacie JPEG+ DNG. Mogą one również zostać przechwycone bez żadnej utraty jakości, w momencie kręcenia wideo.

lossless.jpg


camera_stalibilzation.jpgPoprawiona stabilizacja kamery

Za stabilizację Zenmuse X5S odpowiada wysoce zoptymalizowany 3-osiowy gimbal napędzany przez precyzyjny i responsywny silnik, wyposażony w dedykowany procesor, który zapewnia dokładność kontroli do ±0.01°. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań polegających na elektrycznych pierścieniach ślizgowych. Zenmuse X5S stosuje unikalne mechaniczne rozwiązanie, które razem z zamaskowanymi i ukrytymi w jego wnętrzu przewodami zapewniają silniejszą transmisję danych oraz większą wytrzymałość.  Dzięki wykorzystaniu 3 amortyzatorów oraz lekkiej płytki stabilizującej możliwe jest nagranie stabilnego i gładkiego materiału, nawet w przypadku wykorzystania obiektywu 90mm. Obrót o 360°, możliwy jest dzięki wykorzystaniu gimbala i lekkiego wychylenia drona.


Dalekosiężna kamera oraz kontrola ostrości

Przejmij kontrolę nad wszystkim ustawieniami kamery, w tym ostrość, przysłonę oraz format, nawet z dużej odległości, dzięki aplikacji DJI GO. Precyzyjna kontrola ostrości w DJI GO dzięki opcjonalnemu DJI Focus możliwa jest na każdym etapie transmisji. Stosując DJI Focus niepotrzebne są żadne dodatkowe kable oraz silniki, a nowa technologia Lightbridge wysyła wszystkie sygnały na odległość 7km.