Flyability Elios
Flyability Elios
Najedź na zdjęcie, lub kliknij
Flyability Elios Flyability Elios

Flyability Elios

ELIOS
Przeprowadzaj inspekcje
i odkrywaj niedostępne miejsca
Poznaj pierwszego drona odpornego na zderzenia, zaprojektowanego w celu inspekcji i odkrywania najbardziej niedostępnych miejsc. Po raz pierwszy możesz latać w złożonych i trudnych warunkach jak zamknięte pomieszczenia uwalniając potencjał bezzałogowych statków powietrznych - Elios to dron to zadań specjalnych wykorzystywany do misji, którym zwykłe drony nie sprostają.

img1Odporny na zderzenia
400 000 000 lat ewolucji
aby nareszcie sprostać wyzwaniom, które przynosi latanie w zamkniętych pomieszczeniach.

Zainspirowani umiejętnością utrzymania stabilnego lotu po uderzeniu insektów, koncept lotu Elios’a to rezultat setek milionów lat naturalnej ewolucji. Kierując się unikalnym i praktycznym podejściem, Elios sprosta największym wyzwaniom podczas lotu w ograniczonych, skomplikowanych, zamkniętych pomieszczeniach, a dodatkowo przy kontakcie z osobami postronnymi niweluje ryzyko urazów. Skupiając się większej mierze na przetrwaniu uderzenia, niż na ominięciu przeszkody, Elios zapewnia wysoki poziom niezawodności niezbędny do wykonania misji, w której porażka nie wchodzi w grę.
Korzyści
zmieniające zasady gry


Poprawa bezpieczeństwa

Pozwalając na podgląd obrazu w każdych warunkach, Elios pozwala unikać ryzyka urazu poprzez ograniczenie roli pracownika podczas przeprowadzania niebezpiecznych misji.


Zawsze skuteczny i gotowy do akcji

Przygotowanie Elios’a do misji i rozpoczęcie transmisji obrazu trwa nie więcej niż minutę. Od teraz skomplikowane inspekcje zamiast kilku dni trwają kilka godzin.


Zmniejszenie kosztów

Rusztowania, liny, dźwigi – nie są już potrzebne aby przeprowadzić inspekcje na wysokościach.Charakterystyka


Udźwig

Jednoczesne podłączenie kamery Full HD i kamery termowizyjnej, regulowany kąt nachylenia.


Zintegrowany system oświetlenia LED

Oświetlenie LED ułatwiające nawigację oraz inspekcję ciemnych miejsc.


Zawsze gotowy

Wymiana baterii trwa zaledwie kilka sekund.


LIVE 2.4 GHZ Transmisja Video

Niezawodny system transmisji obrazu poza zasięgiem wzroku nawet w środowisku metalowym.


Modułowy szkielet ochronny

Stworzony z włókna węglowego, przetrwa zderzenia z prędkością 15 km/h.


Przeglądanie nagranego materiału

Po zakończonej inspekcji, oprogramowanie pozwoli na przeglądanie i obróbkę zebranego materiału filmowego.

img1


Szkielet ochronny
Innowacyjny nowy sposób latania

Zintegrowany z ochronnym szkieletem, Elios jest odporny na zderzenia. Oznacza to, że możesz przelatywać nawet w bardzo ciasnych korytarzach, bez ryzyka uszkodzenia sprzętu. Nie ma potrzeby skupiania się na unikaniu przeszkód, po uderzeniu Elios sam odnajdzie drogę ominięcia przeszkody.Kluczowy elementKluczowym elementem Elios’a jest szkielet ochronny. Używając mechanizmu gimbala szkielet ochronny jest podłączony do trzech osi na wewnętrznej ramie drona. To pomysłowe rozwiązanie pozwala dronowi na utrzymanie stabilnej pozycji w przypadku kolizji.


Jedyny w swoim rodzajuRozwiązania zastosowane przez firmę Flyability w budowie ramy ochronnej zostały oficjalnie opatentowane, otwierając nowe możliwości podczas lotów bezzałogowymi statkami w zamkniętych i skomplikowanych pomieszczeniach. Pozbywając się obawy o zderzenie i uszkodzenie sprzętu, możesz rozpocząć inspekcje i eksploracje.Idealny rozmiar,

lekki a wytrzymałyRama ochronna zastosowana w Elios’ie tworzona jest z włókna węglowego i jest pokryta miękką powłoką. Rama nie posiada słabszych punktów i przetrwa zderzenia przy locie do 4m/s.


Szkielet ochronny zbudowano z modułów co nie sprawi trudności w jego utrzymaniu i pozwoli na łatwy dostęp do baterii czy karty SD.


Okrągła rama ochronna posiada jedynie jeden rozmiar o średnicy 400mm – czyli jest niewiele mniejsza niż najmniejsze standardowe włazy.

img1

Udźwig
Zaprojektowany dla profesjonalistów

Na swoim pokładzie Elios posiada kamerę full HD, kamerę termowizyjną, oraz system oświetlenia LED. Gdy dotrzesz do celu misji, będziesz wyposażony we wszystkie potrzebne Ci narzędzia.Kamera Full HD

img1

Podczas lotu blisko jakiejkolwiek powierzchni, Elios umożliwia zrobienia zdjęć z przybliżeniem o rozdzielczości submilimetrowej 0.2 mm/px. Całość zebranego materiału video jest przechowywana na karcie SD wewnątrz drona. Materiał może zostać bezpośrednio odtworzony przez operatora jednak w mniejszej rozdzielczości. Kamera full HD oferuje rozdzielczość 1920 x 1080 w 30fps, jest również niezawodna w ciemnych pomieszczeniach. Jakość jest automatycznie dostrajana, a parametry naświetlenia mogą być manualnie korygowane przez operatora.Kamera Termowizyjna

img1

Dzięki kamerze termowizyjnej, dron dostrzega zdecydowanie więcej niż ludzkie oko. Elios dostrzega pęknięcia i szczeliny, które dzięki wykryciu mogą zapobiec potencjalnie gorszym uszkodzeniom. Elios sprawdzi się również przy poszukiwaniach, wykrycie ciała w warunkach bez światła może uratować ludzkie życie.Szerokie pole widzenia

img1

Zamontowane na obrotowej głowicy kamery posiadają możliwość obrotu bezpośrednio w dół i w górę. Kamera full HD oferuje całkowity zakres pola widzenia 215º a poziome pole widzenia 130º, podczas gdy kamera termowizyjna posiada pionowy zakres pola widzenia 42ºi poziomy zakres 56º.Zintegrowany system oświetlenia

img1

Podczas inspekcji w absolutnych ciemnościach zintegrowany system oświetlenia LED okazuje się niezastąpiony. Nie ma potrzeby montowania dodatkowego oświetlenia, zintegrowany system LED oświetla pomieszczenie w każdym kierunku w który spoglądasz. Intensywność oświetlenia możesz dostosować za pomocą aparatury. Podczas zmiany kąta nachylenia kamery, wiązki światła dostosują się zapewniając odpowiednie oświetlenie.

img1


Bezprzewodowa Komunikacja
Rzetelnie wykonujący powierzone zadania

Elios jest wyposażony w najnowocześniejszy system bezprzewodowej komunikacji zapewniający operatorowi bezproblemowy lot do wyznaczonego miejsca, oddalonego o wiele metrów poza zasięgiem wzroku w kompletnej ciemności.Wymagania zdalnych inspekcjiZastosowany w Elios’ie system bezprzewodowej komunikacji oferuje nieprzerwaną, dwukierunkową, długofalową transmisję video i danych pomiędzy UAV’em a stacją naziemną. Firma Flyability nawiązując współpracę z firmą DJI zastosowała Lightbridge 2 w swoim dronie. Używając pasma 2.4 GHz komunikacja pomiędzy urządzeniami nie wymaga dodatkowej autoryzacji w celu zachowania płynnej współpracy nawet w ciasnych i skomplikowanych pomieszczeniach. Elios potrafi wlecieć do zamkniętego pomieszczenia 100 metrów pod ziemią, podczas gdy operator w bezpiecznym miejscu operuje dronem.


Ponad 150 metrów wzwyż w zamkniętych kominach


Kilkadziesiąt metrów w środowiskach metalowych podzielonych pomieszczeniami poza zasięgiem wzroku.


Ponad 150 metrów w skomplikowanych tunelach.


Wiele pomieszczeń dalej w standardowych budynkach, lot nad schodami

img1Kontroluj lot
EFFICIENTLY z bezpiecznego miejsca.
W zestawie Elios’a znajdziesz aparaturę, tablet oraz aplikację pozwalające na zbieranie danych telemetrycznych, SD video live stream, oraz wszystkie niezbędne informacje potrzebne do kontroli lotu.


Wszystko pod kontrolą


Poza przekazem obrazu z drona, na ekranie tabletu możesz kontrolować dane telemetryczne, status drona oraz dostosować jego ustawienia w aplikacji.


Dane Telemetryczne:


Moc sygnału


Poziom baterii


Czas lotu


Kurs lotu


Wysokość lotu


Ekspozycja


Intensywność światła


Nachylenie kamery
Status i Ustawienia:


Monitorowanie żywotności baterii


Czas do następnego serwisu


Całkowity czas lotu


Liczba wykonanych lotów


Konfiguracja video


Dostosuj Pitch & Roll

img1

Funkcjonalność
Podobnie jak w przypadku zastosowań nowych technologii, zastosowanie dronów w Twojej pracy wymaga zmian. Ważnym jest, by te zmiany nie miały negatywnego wpływu na grafik pracy i miały pozytywne zastosowanie w twojej profesji. Stworzyliśmy Elios’a odpornego na proch i zachlapania, jak i zapewniliśmy jego operatywność w środowisku od 0°do 50°C. Zaledwie po kilku godzinach latania, Twoi pracownicy opanują obsługę i pilotaż Elios’a.


img1Żywotność Baterii
ALL THE DETAILS.Zazwyczaj inspekcje z udziałem dronów rozpoczynają się od rozpoznania terenu misji, które polega na zapoznaniu się ze środowiskiem w którym będzie pracował dron. Z doświadczenia zebranego podczas inspekcji bojlerów, zbiorników magazynowych, budynków, kominów itd., można wnioskować że 10 minut to wystarczający czas w większości przypadków na skuteczne rozpoznanie terenu. Bazując na danych zebranych podczas rozpoznania, następny lot planowany jest tak aby najważniejsze cele misji był w nim uwzględnione. Elios został zaprojektowany tak, abyś z łatwością mógł wymienić baterię na nową w przeciągu kilku sekund.

img1

Precyzyjne dane
przy każdym locie

Po zakończonym locie, możesz w pełni wykorzystać zebrane na karcie SD dane. Do odczytu danych nie jest wymagane żadne konkretne oprogramowanie. Aby wyeliminować przeszkody w odtwarzaniu danych, Elios zapisuje pliki w prostych formatach, które mogą być odczytane na przykład za pomocą tabletu. Dane dotyczące lotu, nagrania z kamery termowizyjnej, czy wyznaczonych POI (Point Ważne dla misji wybrane przez Ciebie punkty oznaczone na trasie lotu) są zapisywane na osobnej karcie SD.


img1FLYABILITY INSPECTOR
Posługując się Flayability Insperctor app możesz przeglądać zebrane nagranie klatka po klatce, wyszczególnić obrazy dotyczące wyznaczonych Points of Interest oraz dane z kamery termowizyjnej.

PowiązaneProdukty